3 Sert Rüzgar ☆ Takip et
Koşu stili: 🎯 Ön grupta (ölçümlü son 6 yarışın 4'inde; Ön grupta 4, Bekleme 1, 1)
3y d e · Baba FINESSE · Anne BAY BLESSING (SRI PEKAN (USA))
2 Kasım 2026, Şanlıurfa Hipodromu 1. koşu · 1900m Kum · Jokey Tamer Bali · Antrenör Mehmet Kaya · Sahip İsmail Şeşen
BANKOCU değerlendirmesi
SERT RÜZGAR, 18,9/100 BANKOCU puanıyla 9 atlık sahada 4. sırada; model kazanma olasılığını %7 hesaplıyor.
👍 Neden öne çıkıyor
Son 3 koşusunun derecesi (kilo düzeltmeli, kaçıncı bitirdiğine bakılmaksızın): 24.10 1200m kum: standarttan 2,47 sn hızlı (7. bitirdi); 12.10 1800m kum: standarttan 0,62 sn hızlı (3. bitirdi); 28.09 1300m kum: standarttan 3,50 sn hızlı (3. bitirdi).
Son 6 yarış (yeniden eskiye): 7-3-3-3-4-1 — 1 birincilik, 4 kez ilk 3 (TJK geçmişi).
En değerli koşusu: 28.09.2026 Şanlıurfa 1300m — 3. oldu, kazanana 6,1 boy yenildi; o sahanın gücü HP 51 (bugünkü saha HP 43). Kazanandan 3,5 kg hafif taşıyordu. Koşuyu aç ›
En iyi benzer koşusu: 01.08.2026 Diyarbakır 1700m Kum 1.58.02 — kilo düzeltmesiyle pistin standart derecesinden (2.05.15) 7,17 sn hızlı. Koşuyu aç ›
⚠️ Dikkat edilmesi gerekenler
Sabit ganyan 3,20 → 6,00: seviye 13,3 + değişim 5,3 = 18,7 puan; normal ganyan (AGF %12,6 → %12,1): seviye 9,7 + değişim 9,6 = 19,3 puan; BANKOCU puanı = %0 × 53,6 + %62 × 18,7 + %38 × 19,3 = 18,9.
22.10 Kum galop: 400m 27.60 (11 gün önce). Zayıf idman (600m 42.30). Gelişim: 400m: son idman 27.60, önceki 2 idmanın ortalaması 29.55 — 1,95 sn daha hızlı. Form yükseliyor. İdmanlara bak ›
Son idmanı 22.10: Zayıf idman; idmanları gelişiyor. Koşuyu aç ›
Faktör dökümü — her faktör 0–100; yüzde, BANKOCU'nun o faktöre verdiği ağırlık
📈 Form (son yarışlar)ağırlık %7 56
Son 6 yarış (yeniden eskiye): 7-3-3-3-4-1 — 1 birincilik, 4 kez ilk 3 (TJK geçmişi).
🥊 Rakip gücüne göre performansağırlık %7 67
En değerli koşusu: 28.09.2026 Şanlıurfa 1300m — 3. oldu, kazanana 6,1 boy yenildi; o sahanın gücü HP 51 (bugünkü saha HP 43). Kazanandan 3,5 kg hafif taşıyordu. Koşuyu aç ›
⚡ Hız / derece (kilo düzeltmeli)ağırlık %7 93
En iyi benzer koşusu: 01.08.2026 Diyarbakır 1700m Kum 1.58.02 — kilo düzeltmesiyle pistin standart derecesinden (2.05.15) 7,17 sn hızlı. Koşuyu aç ›
🏷️ Handikap puanıağırlık %2 88
Handikap puanı 43.
🏃 İdmanağırlık %7 29
22.10 Kum galop: 400m 27.60 (11 gün önce). Zayıf idman (600m 42.30). Gelişim: 400m: son idman 27.60, önceki 2 idmanın ortalaması 29.55 — 1,95 sn daha hızlı. Form yükseliyor. İdmanlara bak ›
📏 Mesafe uyumuağırlık %5 52
1700–2100m arasında 9 yarış, 5 kez ilk 3.
🌱 Pist uyumuağırlık %5 51
Kum pistte 20 yarış, 9 kez ilk 3. Bugünkü "Normal" zeminde 17 yarışı var.
💹 Piyasa (AGF)ağırlık %3 61
AGF %12,10 (3. sırada).
🏇 Jokey başarısıağırlık %5 44
TAMER BALİ: son 1 yılda 134 binişte 5 birincilik (%4).
⚖️ Kilo (handikabına göre)ağırlık %2 87
Taşıyacağı kilo 57,5 kg; handikap puanı 43 olan bir at bu sahada ≈59,8 kg taşırdı: 2,3 kg hafif (lehine, ≈1,1 boy). Son yarışında 56,5 kg taşıdı; bugün 1,0 kg ağır (≈0,5 boy, 0,08 sn aleyhine).
❤️ Yarış aralığıağırlık %0 100
Son yarışından bu yana 9 gün (ideal aralık).
• Pist dönüşü (çim ⇄ kum)ağırlık %2 50
Son yarışları da Kum pistte; pist değişimi yok.
• Hipodrom uyumuağırlık %1 54
Şanlıurfa hipodromunda 14 yarış: 1 birincilik, 8 kez ilk 3.
• Jokeyin bu hipodromdaki başarısıağırlık %3 57
TAMER BALİ: Şanlıurfa Kum pistinde son 2 yılda 13 binişte 1 birincilik (%8).
• Önde kalma (kaçak avantajı)ağırlık %3 50
Ön grupta koşuyor (kaçak puanı 49).
• Uzun aradan dönüşağırlık %1 50
Uzun aradan dönmüyor (9 gün).
• Düzenli idman (son 6 hafta)ağırlık %5 33
Son 6 haftanın 2 haftasında idman yaptı (3 idman): idmanları seyrek.
• Antrenör formu (son 90 gün)ağırlık %1 41
Mehmet Kaya: son 90 günde 195 koşuda 9 birincilik (%5), 40 kez ilk 3.
• Jokey-at uyumuağırlık %3 veri yok
TAMER BALİ bu atla ilk kez koşuyor (kayıtlarda).
• Sınıf değişimi (saha gücü)ağırlık %5 44
Son 4 yarışındaki sahaların gücü ort. HP 48, bugünkü saha HP 43: daha zayıf bir sahaya iniyor (sınıf düşüşü, lehine).
• Start kapısı avantajıağırlık %0 100
5. kapıdan (9 atlı sahada orta kulvar) çıkıyor. Şanlıurfa kum 1600–1900 m'de bu kulvardan çıkan atlar son 2 yılda 851 denemede 87 kez kazandı: beklenenden %14 fazla (avantajlı).
• Hipodrom transferiağırlık %1 10
Son yarışını Diyarbakır'da koştu (hipodrom seviyesi ort. HP 45, bugün 45): benzer seviyede hipodrom.
• Zemin uyumu (ıslak / ağır pist)ağırlık %0 50
Pist normal; zemin etkisi beklenmiyor.
• Bu hipodromda bu mesafeağırlık %5 56
Şanlıurfa'da 1900 m civarında 5 yarış: 0 birincilik, 4 kez ilk 3.
• Pedigri: ağır / ıslak pist kanıağırlık %0 50
Pist ağır / ıslak değil; pedigri zemin etkisi uygulanmıyor.
• Son 3 koşu derecesiağırlık %6 96
Son 3 koşusunun derecesi (kilo düzeltmeli, kaçıncı bitirdiğine bakılmaksızın): 24.10 1200m kum: standarttan 2,47 sn hızlı (7. bitirdi); 12.10 1800m kum: standarttan 0,62 sn hızlı (3. bitirdi); 28.09 1300m kum: standarttan 3,50 sn hızlı (3. bitirdi).
• Gizli form: kazanana yakın farkağırlık %4 32
Son 4 yarışında kazanana fark: 4,4 sn (7.), 1,9 sn (3.), 1,2 sn (3.), 1,3 sn (3.); o sahaların gücü ort. HP 48 (bugün 43).
• Derece gelişimi (yükselen form)ağırlık %2 52
Son koşusunun derecesi önceki 2 koşusuna göre %0,8 daha iyi: formu yükseliyor.
• Takı değişimi (göz takısı geldi-çıktı)ağırlık %0 50
Takıları son koşusuyla aynı.
• Son 400 m bitirişiağırlık %0 39
Son 3 ölçümlü yarışında son 400 m sıralaması: 6. (yarışı 7. bitirdi), 4. (yarışı 3. bitirdi), 5. (yarışı 3. bitirdi).
• Jokey değişimi (son yarışa göre)ağırlık %0 38
Jokey değişti: A.H.BAYAR → TAMER BALİ (kazanma oranı %8 → %4).
• Mesafe değişimi × koşu stiliağırlık %0 50
Mesafe uzuyor (1200 m → 1900 m); ön grup bir at: etkisi sınırlı.
• Koşu sıklığı (yorgunluk)ağırlık %0 50
Son 30 günde 2 yarış.
• Süper idman (idman etiketi)ağırlık %5 28
Son idmanı 22.10: Zayıf idman; idmanları gelişiyor. Koşuyu aç ›
• Gizli form (kayıplar düşülünce sırası)ağırlık %6 40
Son yarışlarında derecesinden belirgin iyi koştuğu (gizli form) bir yarış yok.
• Sabit Ganyan sinyali (oran düşüşü)ağırlık %0 2
Sabit ganyan açılışta 3,20, şimdi 6,00 (olasılık %31 → %17): oranı yükseliyor, ilgi azalıyor.
• Sabit ganyan + normal ganyan puanıağırlık %0 19
Sabit ganyan 3,20 → 6,00: seviye 13,3 + değişim 5,3 = 18,7 puan; normal ganyan (AGF %12,6 → %12,1): seviye 9,7 + değişim 9,6 = 19,3 puan; BANKOCU puanı = %0 × 53,6 + %62 × 18,7 + %38 × 19,3 = 18,9.
Geçmiş yarışlar
Çim: 0 yarış, 0 kez ilk 3 · Kum: 21 yarış, 9 kez ilk 31 yarış e-Bayi sonuç arşivinden eklendi. Her satıra tıklayarak koşunun tam sonucunu açabilirsiniz.
| Tarih | Şehir | Mesafe | Pist | Sıra | Derece | Kilo | Jokey | Takı | St | G. Çık | Stil | Son 400 | Ganyan | Koşu | HP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | 1900 | Kum Normal | 4 | 2.19.68 | 58.5 | TAMER BALİ | SKGSK | 5 | 🎯 Ön grupta | 33,09 (5.) | 7,95 | Handikap 14 | 43 | Sonuç ve video › | |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | 1200 | Kum Normal | 7 | 1.21.23 | 56.5 | A.H.BAYAR | SKGSK | 7 | 🐢 Bekleme | 28,09 (6.) | 10,75 | Handikap 15 | 43 | Sonuç ve video › | |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | 1800 | Kum Normal | 3 | 2.09.25 | 61 | İ.KATAR | SKGSK | 6 | 🎯 Ön grupta | 30,60 (4.) | 8,10 | Handikap 14 | 43 | Sonuç ve video › | |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | 1300 | Kum Normal | 3 | 1.28.67 | 56 | N.ALTIN | SKGSK | 5 | 4,30 | Handikap 15 | 42 | Sonuç ve video › | |||
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | 2000 | Kum Normal | 3 | 2.26.02 | 55.5 | İ.KATAR | SKGSK | 7 | 🎯 Ön grupta | 31,74 (5.) | 4,55 | Handikap 15 | 42 | Sonuç ve video › | |
| 15.08.2026 | Diyarbakır | 1900 | Kum Normal | 4 | 2.16.52 | 59.5 | İ.AKYAVUZ | SKGSK | 10 | 3,75 | Handikap 14 | 42 | Sonuç ve video › | |||
| 01.08.2026 | Diyarbakır | 1700 | Kum Normal | 1 | 1.58.02 | 58 | A.H.BAYAR | SKGSK | 11 | 11,90 | Handikap 14 | 42 | Sonuç ve video › | |||
| 27.06.2026 | Diyarbakır | 2000 | Kum Normal | 8 | 2.43.41 | 52 | N.ALTIN | SKGSK | 5 | 13,45 | Handikap 15 | 35 | Sonuç ve video › | |||
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | 1400 | Kum Normal | 11 | 1.33.65 | 52 | A.H.BAYAR | SKGSK | 10 | 🎯 Ön grupta | 30,22 (12.) | 10,85 | Handikap 15 | 35 | Sonuç ve video › | |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | 2000 | Kum Normal | 2 | 2.20.13 | 55.5 | İ.KATAR | SKGSK | 11 | 30,96 (1.) ⚡ Geç kalan atak | 10,10 | Handikap 14 | 35 | Sonuç ve video › | ||
| 01.06.2026 | Şanlıurfa | 1400 | Kum Normal | 5 | 1.32.99 | 58 | İ.KATAR | SKGSK | 7 | 28,21 (3.) | 25,15 | ŞARTLI 4 | 32 | Sonuç ve video › | ||
| 18.05.2026 | Şanlıurfa | 1300 | Kum Normal | 4 | 1.24.83 | 55 | N.DEMİR | SKGSK | 12 | 🎯 Ön grupta | 27,56 (5.) | 6,85 | Handikap 14 | 32 | Sonuç ve video › | |
| 27.04.2026 | Şanlıurfa | 1300 | Kum Normal | 1 | 1.25.51 | 60 | İ.AKYAVUZ | SKGSK | 16 | 🎯 Ön grupta | 27,78 (2.) | 4,65 | Maiden | 31 | Sonuç ve video › | |
| 08.04.2026 | Elazığ | 1900 | Kum Nemli | 8 | 2.23.37 | 60 | Y.CENGİZ | SKGSK | 1 | 🐢 Bekleme | 35,30 (8.) | 3,45 | ŞARTLI 19 | 25 | Sonuç ve video › | |
| 30.03.2026 | Şanlıurfa | 1400 | Kum Normal | 3 | 1.33.54 | 60 | Y.CENGİZ | SKGSK | 8 | 28,76 (2.) ⚡ Geç kalan atak | 2,95 | Maiden | 25 | Sonuç ve video › | ||
| 16.03.2026 | Şanlıurfa | 1900 | Kum Sulu | 2 | 2.11.98 | 58 | Y.CENGİZ | SKGSK | 9 | 🎯 Ön grupta | 29,58 (1.) | 12,80 | Maiden | 25 | Sonuç ve video › | |
| 11.03.2026 | Şanlıurfa | 1200 | Kum Normal | 4 | 1.21.69 | 58 | Y.CENGİZ | SKGSK | 12 | 🎯 Ön grupta | 29,24 (8.) | 6,40 | Maiden | 24 | Sonuç ve video › | |
| 23.02.2026 | Şanlıurfa | 1400 | Kum Normal | 2 | 1.34.88 | 58 | Y.CENGİZ | SKGSK | 9 | 🏃 Kaçak | 30,37 (4.) | 28,25 | Maiden | 24 | Sonuç ve video › | |
| 18.02.2026 | Şanlıurfa | 1800 | Kum Normal | 6 | 2.12.56 | 55 | E.AKKILIÇ | KSKG | 4 | 🏃 Kaçak | 37,24 (7.) | 33,60 | Maiden | 7 | Sonuç ve video › | |
| 02.02.2026 | Şanlıurfa | 1300 | Kum Sulu | 8 | 1.32.11 | 58 | A.AKDEMİR | KGSK | 2 | 🐢 Bekleme | 34,44 (8.) | 28,95 | Maiden | Sonuç ve video › | ||
| 13.08.2025 | Elazığ | 1200 | Kum Normal | 12 | 1.25.26 | 57 | Y.CENGİZ | KGSK | 9 | 28,65 | Maiden | Sonuç ve video › |
İdmanlar
| Tarih | Hipodrom | Pist | Tür | 1400 | 1200 | 1000 | 800 | 600 | 400 | 200 | Değerlendirme | Jokey |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 42.30 | 27.60 | İyi idman | DEVRAN ŞENBAHAR | |||||
| 10.10.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 56.50 | 29.90 | İyi idman | DEVRAN ŞENBAHAR | |||||
| 08.10.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Sprint | 29.20 | İyi idman | DEVRAN ŞENBAHAR | ||||||
| 19.09.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 55.30 | 27.20 | İyi idman | DEVRAN ŞENBAHAR | |||||
| 17.09.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Sprint | 27.50 | İyi idman | DEVRAN ŞENBAHAR | ||||||
| 12.09.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 56.50 | 29.30 | İyi idman | DEVRAN ŞENBAHAR | |||||
| 10.09.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Sprint | 29.20 | İyi idman | DEVRAN ŞENBAHAR | ||||||
| 27.08.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Sprint | 30.00 | İyi idman | İMAM KAYA | ||||||
| 13.08.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 41.60 | 27.10 | İyi idman | DEVRAN ŞENBAHAR | |||||
| 30.07.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 39.90 | 26.10 | İyi idman | İMAM KAYA | |||||
| 25.07.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 56.00 | 27.50 | İyi idman | İMAM KAYA | |||||
| 23.07.2026 | Şanlıurfa | Kum | Sprint | 27.00 | İyi idman | İMAM KAYA | ||||||
| 18.07.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 53.50 | 26.90 | İyi idman | NEŞET DOĞAN | |||||
| 16.07.2026 | Şanlıurfa | Kum | Sprint | 26.90 | İyi idman | İMAM KAYA | ||||||
| 25.06.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 39.40 | 26.00 | İyi idman | İMAM KAYA | |||||
| 13.06.2026 | Şanlıurfa | Kum | Sprint | 28.40 | İyi idman | İMAM KAYA | ||||||
| 06.06.2026 | Şanlıurfa | Kum | Sprint | 29.50 | İyi idman | İMAM KAYA | ||||||
| 30.05.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 54.00 | 26.70 | İyi idman | İMAM KAYA | |||||
| 28.05.2026 | Şanlıurfa | Kum | Sprint | 27.80 | İyi idman | İMAM KAYA | ||||||
| 16.05.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 51.50 | 25.50 | Süper idman | İMAM KAYA |
Kaynak: TJK at koşu bilgileri ve idman istatistikleri sorgu sayfaları.
