5 Son Cesi ☆ Takip et
Koşu stili: (ölçümlü son 6 yarışın 3'inde; 3, Ön grupta 2, Bekleme 1)
2y d e · Baba EPAULETTE (AUS) · Anne MOUNTAIN PARADISE (MOUNTAIN CAT (USA))
2 Kasım 2026, Bursa Osmangazi Hipodromu 3. koşu · 1300m Kum · Jokey Cemal Paso · Antrenör Tuncay Ateş · Sahip Abdi Arslan
BANKOCU değerlendirmesi
SON CESİ, 12,9/100 BANKOCU puanıyla 6 atlık sahada 6. sırada; model kazanma olasılığını %9 hesaplıyor.
👍 Neden öne çıkıyor
Önde iki kaçak varken sonda hızlanması avantaj (lehine).
Sabit ganyan açılışta 16,00, şimdi 16,00 (olasılık %6 → %6): belirgin bir hareket yok.
⚠️ Dikkat edilmesi gerekenler
Sabit ganyan 16,00: seviye 3,8 + değişim 10,0 = 13,8 puan; normal ganyan (AGF %3,3): seviye 2,0 + değişim 10,0 = 12,0 puan; BANKOCU puanı = %0 × 49,1 + %50 × 13,8 + %50 × 12,0 = 12,9.
20.10 Kum galop: 400m 25.40 (13 gün önce). Vasat idman (800m 50.70). İdmanlara bak ›
Son 6 haftanın 1 haftasında idman yaptı (1 idman): idmanları seyrek.
Faktör dökümü — her faktör 0–100; yüzde, BANKOCU'nun o faktöre verdiği ağırlık
📈 Form (son yarışlar)ağırlık %6 54
Son 6 yarış (yeniden eskiye): 10+-1-4-2-5-3 — 1 birincilik, 3 kez ilk 3 (TJK geçmişi).
🥊 Rakip gücüne göre performansağırlık %6 69
En değerli koşusu: 02.10.2026 Bursa 1500m — kazandı; o sahanın gücü HP 29 (bugünkü saha HP 46). Koşuyu aç ›
⚡ Hız / derece (kilo düzeltmeli)ağırlık %6 64
En iyi benzer koşusu: 20.04.2026 Şanlıurfa 1000m Kum 1.05.49 — kilo düzeltmesiyle pistin standart derecesinden (1.11.28) 6,02 sn hızlı. O yarışta 57,0 kg taşıdı, bugün 54,0 kg: kilo farkı 0,23 sn (≈1,5 boy) lehine hesaba katıldı. Koşuyu aç ›
🏷️ Handikap puanıağırlık %1 35
Handikap puanı 38.
🏃 İdmanağırlık %5 26
20.10 Kum galop: 400m 25.40 (13 gün önce). Vasat idman (800m 50.70). İdmanlara bak ›
📏 Mesafe uyumuağırlık %6 54
1100–1500m arasında 7 yarış, 4 kez ilk 3.
🌱 Pist uyumuağırlık %6 59
Kum pistte 3 yarış, 2 kez ilk 3. Bugünkü "Normal" zeminde 3 yarışı var.
💹 Piyasa (AGF)ağırlık %2 29
AGF %3,33 (6. sırada).
🏇 Jokey başarısıağırlık %2 10
CEMAL PASO: son 1 yılda 301 binişte 17 birincilik (%6).
⚖️ Kilo (handikabına göre)ağırlık %1 10
Taşıyacağı kilo 54,0 kg (bu koşuda kilolar handikap puanına göre dağıtılmadığı için yalnızca son yarışa göre değişim değerlendirildi). Son yarışında 53,5 kg taşıdı; bugün 0,5 kg ağır (≈0,3 boy, 0,04 sn aleyhine).
❤️ Yarış aralığıağırlık %0 100
Son yarışından bu yana 10 gün (ideal aralık).
• Pist dönüşü (çim ⇄ kum)ağırlık %0 53
Son 3 yarışının 3'si Çim pistte (dereceler: 10+-1-4); Kum pistte ise 3 yarışta 0 birincilik, 2 kez ilk 3 (son Kum yarışı 98 gün önce). İki pistteki başarısı benzer.
• Hipodrom uyumuağırlık %0 51
Bursa hipodromunda 6 yarış: 1 birincilik, 3 kez ilk 3.
• Jokeyin bu hipodromdaki başarısıağırlık %2 10
CEMAL PASO: Bursa Kum pistinde son 2 yılda 230 binişte 11 birincilik (%5).
• Önde kalma (kaçak avantajı)ağırlık %6 40
Geride bekleyen bir at (kaçak puanı 49).
• Uzun aradan dönüşağırlık %0 50
Uzun aradan dönmüyor (10 gün).
• Düzenli idman (son 6 hafta)ağırlık %2 17
Son 6 haftanın 1 haftasında idman yaptı (1 idman): idmanları seyrek.
• Antrenör formu (son 90 gün)ağırlık %1 10
Tuncay Ateş: son 90 günde 109 koşuda 4 birincilik (%4), 24 kez ilk 3.
• Jokey-at uyumuağırlık %0 veri yok
CEMAL PASO bu atla ilk kez koşuyor (kayıtlarda).
• Sınıf değişimi (saha gücü)ağırlık %5 31
Son 4 yarışındaki sahaların gücü ort. HP 33, bugünkü saha HP 46: daha güçlü bir sahaya çıkıyor (sınıf yükselişi, aleyhine).
• Start kapısı avantajıağırlık %0 10
3. kapıdan (6 atlı sahada orta kulvar) çıkıyor. Bursa kum 1300–1500 m'de bu kulvardan çıkan atlar son 2 yılda 1183 denemede 115 kez kazandı: beklenen düzeyde.
• Hipodrom transferiağırlık %0 10
Son yarışını da Bursa'da koştu.
• Zemin uyumu (ıslak / ağır pist)ağırlık %0 50
Pist normal; zemin etkisi beklenmiyor.
• Bu hipodromda bu mesafeağırlık %3 44
Bursa'da 1300 m civarında 5 yarış: 0 birincilik, 2 kez ilk 3.
• Pedigri: ağır / ıslak pist kanıağırlık %0 50
Pist ağır / ıslak değil; pedigri zemin etkisi uygulanmıyor.
• Son 3 koşu derecesiağırlık %6 43
Son 3 koşusunun derecesi (kilo düzeltmeli, kaçıncı bitirdiğine bakılmaksızın): 23.10 1300m çim: standarttan 2,98 sn hızlı (11. bitirdi); 02.10 1500m çim: standarttan 2,32 sn yavaş (1. bitirdi); 18.09 1200m çim: standarttan 0,52 sn yavaş (4. bitirdi).
• Gizli form: kazanana yakın farkağırlık %6 48
Son 4 yarışında kazanana fark: 1,6 sn (11.), kazandı (1.), 0,8 sn (4.), 1,3 sn (2.); o sahaların gücü ort. HP 33 (bugün 46).
• Derece gelişimi (yükselen form)ağırlık %5 66
Son koşusunun derecesi önceki 2 koşusuna göre %5,2 daha iyi: formu yükseliyor.
• Takı değişimi (göz takısı geldi-çıktı)ağırlık %2 50
DB (dil bağı) takısı çıkarıldı (son koşusu 23.10).
• Son 400 m bitirişiağırlık %6 53
Son 4 ölçümlü yarışında son 400 m sıralaması: 9. (yarışı 11. bitirdi), 2. (yarışı 1. bitirdi), 3. (yarışı 4. bitirdi), 2. (yarışı 2. bitirdi).
• Jokey değişimi (son yarışa göre)ağırlık %0 43
Jokey değişti: A.İNCİ → CEMAL PASO (kazanma oranı %8 → %6).
• Mesafe değişimi × koşu stiliağırlık %0 50
Son koşusuyla benzer mesafe (1300 m → 1300 m).
• Koşu sıklığı (yorgunluk)ağırlık %0 58
Son 30 günde 1 yarış: ideal sıklıkta koşuyor.
• Süper idman (idman etiketi)ağırlık %6 53
Son idmanı 20.10: Vasat idman; idmanları gelişiyor. Koşuyu aç ›
• Gizli form (kayıplar düşülünce sırası)ağırlık %6 40
Son yarışlarında derecesinden belirgin iyi koştuğu (gizli form) bir yarış yok.
• Sabit Ganyan sinyali (oran düşüşü)ağırlık %6 50
Sabit ganyan açılışta 16,00, şimdi 16,00 (olasılık %6 → %6): belirgin bir hareket yok.
• Tempo / koşu senaryosuağırlık %0 56
Önde iki kaçak varken sonda hızlanması avantaj (lehine).
• Sabit ganyan + normal ganyan puanıağırlık %0 14
Sabit ganyan 16,00: seviye 3,8 + değişim 10,0 = 13,8 puan; normal ganyan (AGF %3,3): seviye 2,0 + değişim 10,0 = 12,0 puan; BANKOCU puanı = %0 × 49,1 + %50 × 13,8 + %50 × 12,0 = 12,9.
Geçmiş yarışlar
Çim: 5 yarış, 3 kez ilk 3 · Kum: 4 yarış, 3 kez ilk 31 yarış e-Bayi sonuç arşivinden eklendi. Her satıra tıklayarak koşunun tam sonucunu açabilirsiniz.
| Tarih | Şehir | Mesafe | Pist | Sıra | Derece | Kilo | Jokey | Takı | St | G. Çık | Stil | Son 400 | Ganyan | Koşu | HP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Bursa | 1300 | Kum Normal | 3 | 1.23.41 | 52 | CEMAL PASO | KGSK | 3 | 26,46 (1.) ⚡ Geç kalan atak | 18,30 | Handikap 15 | 38 | Sonuç ve video › | ||
| 23.10.2026 | Bursa | 1300 | Çim Çok Yumuşak 4 | 11 | 1.20.91 | 53.5 | A.İNCİ | KGDBSK | 9 | 🐢 Bekleme | 24,92 (9.) | 15,85 | Handikap 15 | 38 | Sonuç ve video › | |
| 02.10.2026 | Bursa | 1500 | Çim Ağır 4.5 | 1 | 1.36.05 | 60 | SAL.ÇELİK | KGDBSK | 6 | 27,01 (2.) | 7,25 | Maiden | 38 | Sonuç ve video › | ||
| 18.09.2026 | Bursa | 1200 | Çim Çok Yumuşak 4.2 | 4 | 1.14.19 | 59 | M.AKYAVUZ | KGSK | 1 | 24,72 (3.) | 4,45 | Maiden | 33 | Sonuç ve video › | ||
| 07.08.2026 | Bursa | 1300 | Çim Normal 3.3 | 2 | 1.18.88 | 59 | E.ÇANKAYA | KGSK | 8 | 🎯 Ön grupta | 24,54 (2.) | 3,80 | Maiden | 33 | Sonuç ve video › | |
| 27.07.2026 | Bursa | 1300 | Kum Normal | 5 | 1.24.14 | 59 | SAL.ÇELİK | KGSK | 8 | 🎯 Ön grupta | 27,43 (5.) | 1,85 | Maiden | 30 | Sonuç ve video › | |
| 13.07.2026 | Bursa | 1300 | Çim Normal 3.3 | 3 | 1.19.92 | 57 | E.ÇANKAYA | KGSK | 6 | 🎯 Ön grupta | 24,70 (5.) | 7,15 | Maiden | 30 | Sonuç ve video › | |
| 11.05.2026 | Şanlıurfa | 1100 | Kum Normal | 2 | 1.11.85 | 57 | A.AKDEMİR | KGSK | 7 | 🏃 Kaçak | 27,77 (3.) | 2,35 | Maiden | Sonuç ve video › | ||
| 20.04.2026 | Şanlıurfa | 1000 | Kum Normal | 2 | 1.05.49 | 57 | A.AKDEMİR | KGSK | 7 | 🏃 Kaçak | 27,41 (2.) | 2,05 | Maiden | Sonuç ve video › |
İdmanlar
| Tarih | Hipodrom | Pist | Tür | 1400 | 1200 | 1000 | 800 | 600 | 400 | 200 | Değerlendirme | Jokey |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.10.2026 | Bursa | Kum İç | Galop | 50.70 | 25.40 | Orta idman | MÜSLÜM ALTIN | |||||
| 16.09.2026 | Bursa | Kum İç | Galop | 38.30 | 25.50 | Orta idman | MÜSLÜM ALTIN | |||||
| 11.09.2026 | Bursa | Kum İç | Galop | 54.20 | 24.20 | İyi idman | MÜSLÜM ALTIN | |||||
| 05.08.2026 | Bursa | Kum İç | Galop | 40.50 | 25.50 | Orta idman | SAVAŞ DÜLGAR | |||||
| 25.07.2026 | Bursa | Kum İç | Galop | 54.60 | 26.00 | Orta idman | MEHMET ARSLAN | |||||
| 11.07.2026 | Bursa | Kum | Sprint | 26.80 | Kötü idman | ÖMER ALTIN | ||||||
| 04.07.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 52.80 | 26.30 | İyi idman | MEHMET ARSLAN | |||||
| 02.07.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 39.60 | 26.70 | İyi idman | MEHMET ARSLAN | |||||
| 27.06.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 58.10 | 29.20 | İyi idman | MEHMET ARSLAN | |||||
| 08.05.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 52.10 | 26.10 | İyi idman | AZİZ AKDEMİR | |||||
| 02.05.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 39.90 | 26.60 | İyi idman | AZİZ AKDEMİR | |||||
| 18.04.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 51.40 | 26.60 | Süper idman | MEHMET ARSLAN | |||||
| 16.04.2026 | Şanlıurfa | Kum | Sprint | 26.80 | İyi idman | MEHMET ARSLAN | ||||||
| 11.04.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 53.00 | 26.20 | İyi idman | MEHMET ARSLAN | |||||
| 09.04.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Sprint | 25.80 | İyi idman | MEHMET ARSLAN | ||||||
| 05.04.2026 | Şanlıurfa | Kum | Galop | 52.90 | 26.80 | İyi idman | AZİZ AKDEMİR | |||||
| 28.03.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 40.00 | 26.50 | İyi idman | MEHMET ARSLAN | |||||
| 19.03.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 39.50 | 26.40 | İyi idman | MEHMET ARSLAN | |||||
| 14.03.2026 | Şanlıurfa | Kum İç | Galop | 38.50 | 25.30 | Süper idman | MEHMET ARSLAN | |||||
| 07.03.2026 | Şanlıurfa | Kum | Sprint | 28.50 | İyi idman | MEHMET ARSLAN |
Kaynak: TJK at koşu bilgileri ve idman istatistikleri sorgu sayfaları.
