2 Has Turbo ☆ Takip et
Koşu stili: 🏃 Kaçak (ölçümlü son 6 yarışın 4'inde; Kaçak 4, Ön grupta 1, 1)
2y d e · Baba BATTLEGROUND (USA) · Anne GİZEM LION (LION HEART (USA))
31 Ekim 2026, İzmir Şirinyer Hipodromu 1. koşu · 1400m Kum · Jokey Nevzat Avci · Antrenör Seda Uysal · Sahip Yalçın Türe
BANKOCU değerlendirmesi
FavoriHAS TURBO, 76,9/100 BANKOCU puanıyla 10 atlık sahada 1. sırada; model kazanma olasılığını %36 hesaplıyor.
👍 Neden öne çıkıyor
NEVZAT AVCİ, İzmir hipodromunun öne çıkan jokeylerinden (BANKOCU jokey listesi: 10/10).
En değerli koşusu: 23.08.2026 İzmir 1200m — 3. oldu, kazanana 0,5 boy yenildi; o sahanın gücü HP 30 (bugünkü saha HP 30). Kazanandan 1,0 kg ağır taşıyordu. Koşuyu aç ›
Son 4 yarışında kazanana fark: 0,5 sn (2.), 0,1 sn (4.), 0,7 sn (3.), 0,0 sn (3.); o sahaların gücü ort. HP 30 (bugün 30).
Sahadaki en yüksek erken hız (kaçak puanı 74): önde kalması bekleniyor.
⚠️ Dikkat edilmesi gerekenler
29.10 Kum galop: 400m 25.00 (2 gün önce). Vasat idman (600m 38.20). Düşüş: 600m: son idman 38.20, önceki 1 idmanın ortalaması 37.00 — 1,20 sn daha yavaş. İdmanlara bak ›
Taşıyacağı kilo 59,0 kg; handikap puanı 33 olan bir at bu sahada ≈56,5 kg taşırdı: 2,5 kg ağır (aleyhine, ≈1,2 boy). Son yarışında 57,0 kg taşıdı; bugün 2,0 kg ağır (≈1,0 boy, 0,15 sn aleyhine).
Son koşusunun derecesi önceki 2 koşusuna göre %0,5 daha kötü: formu düşüyor.
Faktör dökümü — her faktör 0–100; yüzde, BANKOCU'nun o faktöre verdiği ağırlık
📈 Form (son yarışlar)ağırlık %7 62
Son 6 yarış (yeniden eskiye): 2-4-3-3-3-6 — 0 birincilik, 4 kez ilk 3 (TJK geçmişi).
🥊 Rakip gücüne göre performansağırlık %7 100
En değerli koşusu: 23.08.2026 İzmir 1200m — 3. oldu, kazanana 0,5 boy yenildi; o sahanın gücü HP 30 (bugünkü saha HP 30). Kazanandan 1,0 kg ağır taşıyordu. Koşuyu aç ›
⚡ Hız / derece (kilo düzeltmeli)ağırlık %7 75
En iyi benzer koşusu: 09.05.2026 İzmir 1000m Kum 1.05.35 — kilo düzeltmesiyle pistin standart derecesinden (1.08.86) 3,36 sn hızlı. O yarışta 57,0 kg taşıdı, bugün 59,0 kg: kilo farkı 0,15 sn (≈1,0 boy) aleyhine hesaba katıldı. Koşuyu aç ›
🏷️ Handikap puanıağırlık %1 100
Handikap puanı 33.
🏃 İdmanağırlık %6 30
29.10 Kum galop: 400m 25.00 (2 gün önce). Vasat idman (600m 38.20). Düşüş: 600m: son idman 38.20, önceki 1 idmanın ortalaması 37.00 — 1,20 sn daha yavaş. İdmanlara bak ›
📏 Mesafe uyumuağırlık %6 56
1200–1600m arasında 5 yarış, 4 kez ilk 3.
🌱 Pist uyumuağırlık %4 58
Kum pistte 6 yarış, 4 kez ilk 3. Bugünkü "Normal" zeminde 5 yarışı var.
💹 Piyasa (AGF)ağırlık %4 100
AGF %51,83 (1. sırada).
🏇 Jokey başarısıağırlık %4 100
NEVZAT AVCİ: son 1 yılda 1153 binişte 230 birincilik (%20).
⚖️ Kilo (handikabına göre)ağırlık %4 20
Taşıyacağı kilo 59,0 kg; handikap puanı 33 olan bir at bu sahada ≈56,5 kg taşırdı: 2,5 kg ağır (aleyhine, ≈1,2 boy). Son yarışında 57,0 kg taşıdı; bugün 2,0 kg ağır (≈1,0 boy, 0,15 sn aleyhine).
❤️ Yarış aralığıağırlık %0 100
Son yarışından bu yana 16 gün (ideal aralık).
• Pist dönüşü (çim ⇄ kum)ağırlık %0 50
Son yarışları da Kum pistte; pist değişimi yok.
• Hipodrom uyumuağırlık %0 54
İzmir hipodromunda 6 yarış: 0 birincilik, 4 kez ilk 3.
• Jokeyin bu hipodromdaki başarısıağırlık %4 100
NEVZAT AVCİ: İzmir Kum pistinde son 2 yılda 907 binişte 229 birincilik (%25); bu pistin en başarılı 5. jokeyi.
• Önde kalma (kaçak avantajı)ağırlık %6 100
Sahadaki en yüksek erken hız (kaçak puanı 74): önde kalması bekleniyor.
• Uzun aradan dönüşağırlık %0 50
Uzun aradan dönmüyor (16 gün).
• Düzenli idman (son 6 hafta)ağırlık %1 83
Son 6 haftanın 5 haftasında idman yaptı (7 idman): uzun süredir düzenli çalışıyor.
• Antrenör formu (son 90 gün)ağırlık %0 100
Seda Uysal: son 90 günde 11 koşuda 2 birincilik (%18), 7 kez ilk 3.
• Jokey-at uyumuağırlık %1 41
NEVZAT AVCİ bu atla daha önce 2 kez koştu: 0 birincilik, 1 kez ilk 3.
• Sınıf değişimi (saha gücü)ağırlık %6 22
Son 4 yarışındaki sahaların gücü ort. HP 30, bugünkü saha HP 30: benzer güçte saha.
• Start kapısı avantajıağırlık %0 16
7. kapıdan (10 atlı sahada dış kulvar) çıkıyor. İzmir kum 1300–1500 m'de bu kulvardan çıkan atlar son 2 yılda 1584 denemede 166 kez kazandı: beklenen düzeyde.
• Hipodrom transferiağırlık %0 50
Son yarışını da İzmir'da koştu.
• Zemin uyumu (ıslak / ağır pist)ağırlık %0 50
Pist normal; zemin etkisi beklenmiyor.
• Bu hipodromda bu mesafeağırlık %3 54
İzmir'da 1400 m civarında 2 yarış: 0 birincilik, 2 kez ilk 3.
• Pedigri: ağır / ıslak pist kanıağırlık %0 50
Pist ağır / ıslak değil; pedigri zemin etkisi uygulanmıyor.
• Son 3 koşu derecesiağırlık %7 100
Son 3 koşusunun derecesi (kilo düzeltmeli, kaçıncı bitirdiğine bakılmaksızın): 15.10 1400m kum: standarttan 0,18 sn yavaş (2. bitirdi); 03.10 1200m kum: standarttan 0,45 sn hızlı (4. bitirdi); 10.09 1600m kum: standarttan 0,08 sn yavaş (3. bitirdi).
• Gizli form: kazanana yakın farkağırlık %7 85
Son 4 yarışında kazanana fark: 0,5 sn (2.), 0,1 sn (4.), 0,7 sn (3.), 0,0 sn (3.); o sahaların gücü ort. HP 30 (bugün 30).
• Derece gelişimi (yükselen form)ağırlık %3 11
Son koşusunun derecesi önceki 2 koşusuna göre %0,5 daha kötü: formu düşüyor.
• Takı değişimi (göz takısı geldi-çıktı)ağırlık %0 50
Takıları son koşusuyla aynı.
• Son 400 m bitirişiağırlık %0 59
Son 4 ölçümlü yarışında son 400 m sıralaması: 4. (yarışı 4. bitirdi), 4. (yarışı 3. bitirdi), 2. (yarışı 3. bitirdi), 3. (yarışı 3. bitirdi). Sonda en hızlılar arasında olup yetişemediği yarışlar var: formu derecesinden iyi.
• Jokey değişimi (son yarışa göre)ağırlık %0 67
Jokey değişti: Ö.YILDIRIM → NEVZAT AVCİ (kazanma oranı %14 → %20): daha başarılı bir jokeye geçti (ahır iddialı olabilir).
• Mesafe değişimi × koşu stiliağırlık %0 50
Son koşusuyla benzer mesafe (1400 m → 1400 m).
• Koşu sıklığı (yorgunluk)ağırlık %0 50
Son 30 günde 2 yarış.
• Süper idman (idman etiketi)ağırlık %6 45
Son idmanı 29.10: Vasat idman. Koşuyu aç ›
• Gizli form (kayıplar düşülünce sırası)ağırlık %7 40
Son yarışlarında derecesinden belirgin iyi koştuğu (gizli form) bir yarış yok.
• Sabit Ganyan sinyali (oran düşüşü)ağırlık %0 2
Sabit ganyan açılışta 1,11, şimdi 1,90 (olasılık %90 → %53): oranı yükseliyor, ilgi azalıyor.
• Tempo / koşu senaryosuağırlık %0 54
Önde iki kaçak (2 Has Turbo, 5 Kara Bakla, 6 Marvelle) birbirini zorlayabilir (lehine).
• Jokey performansıağırlık %0 100
NEVZAT AVCİ, İzmir hipodromunun öne çıkan jokeylerinden (BANKOCU jokey listesi: 10/10).
Geçmiş yarışlar
Çim: 1 yarış, 0 kez ilk 3 · Kum: 7 yarış, 5 kez ilk 31 yarış e-Bayi sonuç arşivinden eklendi. Her satıra tıklayarak koşunun tam sonucunu açabilirsiniz.
| Tarih | Şehir | Mesafe | Pist | Sıra | Derece | Kilo | Jokey | Takı | St | G. Çık | Stil | Son 400 | Ganyan | Koşu | HP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | İzmir | 1400 | Kum Normal | 3 | 1.29.70 | 59 | NEVZAT AVCİ | DBSKGSK | 7 | 🏃 Kaçak | 26,58 (3.) | 1,50 | Maiden | 33 | Sonuç ve video › | |
| 15.10.2026 | İzmir | 1400 | Kum Nemli | 2 | 1.30.01 | 57 | Ö.YILDIRIM | DBSKGSK | 10 | 6,60 | Maiden | 33 | Sonuç ve video › | |||
| 03.10.2026 | İzmir | 1200 | Kum Normal | 4 | 1.16.26 | 57 | M.M.BİLGİN | KGDBSK | 1 | 🏃 Kaçak | 26,24 (4.) | 1,55 | Maiden | 29 | Sonuç ve video › | |
| 10.09.2026 | İzmir | 1600 | Kum Normal | 3 | 1.44.31 | 57 | N.AVCİ | KGDBSK | 8 | 🏃 Kaçak | 25,84 (4.) | 3,65 | Maiden | 29 | Sonuç ve video › | |
| 23.08.2026 | İzmir | 1200 | Kum Normal | 3 | 1.16.46 | 55 | M.M.BİLGİN | KGDBSK | 10 | 🎯 Ön grupta | 26,35 (2.) | 2,95 | ŞARTLI 19 | 29 | Sonuç ve video › | |
| 09.08.2026 | İzmir | 1400 | Kum Normal | 3 | 1.31.38 | 57 | A.İNCİ | KGDBSK | 3 | 27,56 (3.) | 15,05 | Maiden | 28 | Sonuç ve video › | ||
| 01.06.2026 | Bursa | 1100 | Çim Normal 3.3 | 6 | 1.08.95 | 57 | N.AVCİ | KGSK | 6 | 🏃 Kaçak | 25,97 (6.) | 5,25 | Maiden | Sonuç ve video › | ||
| 09.05.2026 | İzmir | 1000 | Kum Normal | 5 | 1.05.35 | 57 | B.M.MIRIK | KGSK | 3 | 🏃 Kaçak | 26,68 (5.) | 4,70 | ŞARTLI 1 | Sonuç ve video › |
İdmanlar
| Tarih | Hipodrom | Pist | Tür | 1400 | 1200 | 1000 | 800 | 600 | 400 | 200 | Değerlendirme | Jokey |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | İzmir | Kum | Galop | 38.20 | 25.00 | İyi idman | MUSTAFA SEVER | |||||
| 24.10.2026 | İzmir | Kum | Galop | 51.70 | 25.50 | Orta idman | MUSTAFA SEVER | |||||
| 10.10.2026 | İzmir | Kum | Galop | 51.70 | 25.20 | Orta idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 01.10.2026 | İzmir | Kum | Galop | 37.00 | 25.00 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 26.09.2026 | İzmir | Kum | Galop | 1.05.00 | 25.30 | Orta idman | MUSTAFA SEVER | |||||
| 23.09.2026 | İzmir | Kum İç | Galop | 37.70 | 25.20 | Orta idman | MUSTAFA SEVER | |||||
| 19.09.2026 | İzmir | Kum | Galop | 52.80 | 25.30 | Orta idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 05.09.2026 | İzmir | Kum | Galop | 1.03.50 | 24.70 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 03.09.2026 | İzmir | Kum | Galop | 38.00 | 25.00 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 21.08.2026 | İzmir | Kum | Galop | 49.50 | 24.30 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 07.08.2026 | İzmir | Kum | Galop | 51.60 | 25.60 | Orta idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 02.08.2026 | İzmir | Kum | Galop | 1.03.60 | 25.00 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 31.07.2026 | İzmir | Kum | Galop | 40.00 | 26.00 | Orta idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 26.07.2026 | İzmir | Kum | Galop | 50.20 | 24.50 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 24.07.2026 | İzmir | Kum | Galop | 38.00 | 25.50 | Orta idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 19.07.2026 | İzmir | Kum | Galop | 40.00 | 26.00 | Orta idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 30.05.2026 | İzmir | Kum | Galop | 38.60 | 25.60 | Orta idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 23.05.2026 | İzmir | Kum | Galop | 1.04.30 | 24.70 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 21.05.2026 | İzmir | Kum | Galop | 40.50 | 26.50 | Kötü idman | MÜRSEL KAYİŞ | |||||
| 07.05.2026 | İzmir | Kum | Galop | 37.60 | 25.00 | İyi idman | MÜRSEL KAYİŞ |
Kaynak: TJK at koşu bilgileri ve idman istatistikleri sorgu sayfaları.
